ELEKTRYCZNY LEXUS RZ NAJLEPSZYM NISKOEMISYJNYM SAMOCHODEM ROKU W GRAND PRIX AUTO MOTO 2023

  • Lexus RZ nagrodzony w plebiscycie Grand Prix Auto Moto 2023
  • Jury zgodnie doceniło praktyczność i przyjemność z jazdy idącą w parze z korzystnymi warunkami zakupu
  • To pierwszy w 100% elektryczny SUV Lexusa

Elektryczny Lexus RZ wybrany najlepszym niskoemisyjnym samochodem w plebiscycie Grand Prix Auto Moto 2023. Pierwszy zbudowany od podstaw samochód elektryczny marki zdobył uznanie jurorów niskimi kosztami zakupu i eksploatacji, wysoką praktycznością i przyjemnością z jazdy. Trofeum “Gold Green Car Award”, przyznane w Paryżu przez redaktorów francuskiego magazynu Auto Moto, odebrał 18 października w imieniu marki Martin Milot, szef marketingu Lexus France.

Lexus RZ to pierwszy opracowany od podstaw, w 100% elektryczny SUV marki. Przy projektowaniu modelu RZ celem inżynierów nie było jedynie zbudowanie komfortowego elektrycznego pojazdu, co uwydatnienie korzyści związanych z bezemisyjnej jazdy, poprzez wykorzystanie najnowszych technologii, gwarantujących optymalne osiągi i zapewniających radość z jazdy, zgodnie z filozofią Lexus Electrified.

Lexus RZ został zaprojektowany na sztywnej i wytrzymałej platformie e-TNGA, w której bateria (71,4 kWh brutto) jest w pełni zintegrowana z podwoziem. Dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 313 KM, zupełnie nowy napęd na cztery koła 4×4 DIRECT4 oraz układ osi e-Axle, inteligentnie rozdzielający moment obrotowy, zapewniają precyzję, stabilność i pewność prowadzenia, zwłaszcza w trudnych warunkach drogowych. Z kolei duży rozstaw osi (2850 mm), krótkie zwisy z przodu (995 mm) i z tyłu (960 mm) przekładają się na większą ilość miejsca w kabinie, a niski współczynnik oporu powietrza (Cx 0,263), zapewnia lepszą efektywność energetyczną. W zależności od rozmiaru kół i wersji wyposażenia, Lexus RZ zużywa od 16,8 kWh do 18,7 kWh energii na 100 km w cyklu mieszanym WLTP.

UDOSTĘPNIJ

Podobne wpisy