LEXUS RX NAJPOPULARNIEJSZYM AUTEM SEGMENTU E-SUV PREMIUM W LISTOPADZIE

  • Od początku roku zarejestrowano w Polsce 9576 Lexusów
  • 124-procentowy wzrost rejestracji Lexusów przez klientów indywidualnych
  • Najchętniej wybieranym modelem marki jest NX
  • W listopadzie Lexus RX był najpopularniejszym autem w segmencie E-SUV Premium

Lexus umacnia pozycję w klasie premium. Od stycznia do listopada 2023 roku zarejestrowano w Polsce już 9576 aut tej marki, co jest niemal dwukrotnym wzrostem względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Lexus ma już 9,58% udziału w rynku premium w Polsce (wzrost o 3,89 p.p.). W samym listopadzie na drogi wyjechało 1086 Lexusów – to najlepszy miesiąc w tym roku pod względem liczby zarejestrowanych aut. W porównaniu z listopadem ubiegłego roku wzrost wyniósł aż 144%.

Lexus cieszy się ogromną popularnością wśród klientów indywidualnych. W listopadzie osoby prywatne odebrały z salonów 312 aut (124% wzrostu), a Lexus w tej części rynku premium miał drugą pozycję i aż 20,6% udziału.

SUV-y napędzają wynik Lexusa

Lexus przekonuje do siebie szeroką gamą niezawodnych, niskoemisyjnych i bogato wyposażonych aut z nadwoziami typu SUV i crossover. Najpopularniejszym modelem od początku roku jest NX. Od stycznia do listopada zarejestrowano już 3774 egzemplarzy tego modelu (225% wzrostu), który jest drugim najchętniej wybieranym samochodem klasy premium w Polsce. NX ma 14,3% udziału w segmencie D-SUV Premium, a w samym listopadzie z salonów odebrano 404 egzemplarzy tego modelu.

W segmencie E-SUV Premium w listopadzie najczęściej rejestrowanym autem był RX (255 egzemplarzy). Model, który dostępny jest w trzech hybrydowych wariantach, ma 15,7% udziału w swojej klasie, a od początku roku na drogi wyjechało już 2383 egzemplarzy tego auta.

15,9% udziału w bardzo konkurencyjnym segmencie C-SUV Premium ma model UX. W pierwszych jedenastu miesiącach zarejestrowano już 2105 egzemplarzy tego crossovera, a w samym listopadzie były to 264 auta.

Nieustannie rośnie zainteresowanie Lexusem ES. Limuzyna z segmentu E Premium zanotowała aż 160-procentowy wzrost liczby rejestracji rok do roku. W samym listopadzie na drogach przybyło 140 ES-ów, a suma rejestracji od początku roku wynosi 1125 aut (13,6% udziału).

UDOSTĘPNIJ

Podobne wpisy