W 2023 ROKU LEXUS SPRZEDAŁ NA ŚWIECIE REKORDOWĄ LICZBĘ AUT

  • Lexus sprzedał w 2023 roku na świecie rekordowe 824 258 aut. To wynik lepszy od uzyskanego rok wcześniej o 32%
  • Największym rynkiem Lexusa jest Ameryka Północna, gdzie sprzedano ponad 355 tys. aut
  • 46% wzrostu sprzedaży Lexusa w Europie
  • Rekordowe 47% samochodów marki miało napęd zelektryfikowany

Od stycznia do grudnia 2023 roku Lexus sprzedał na świecie 824 258 aut. To najlepszy wynik w historii marki, a ubiegłoroczna sprzedaż była lepsza od tej z 2022 roku aż o 32%. Lexus cieszy się rosnącym zainteresowaniem we wszystkich regionach, a największe wzrosty zanotowano w Ameryce Północnej, Europie oraz w Japonii. W 2023 roku w Europie dostarczono 69 202 egzemplarze Lexusów (+46%), w Ameryce Północnej kupiono 355 606 aut (+24%), w Chinach 181 411 samochodów (+3%), a na rodzimym, japońskim rynku sprzedaż Lexusa sięgnęła 94 647 sztuk (+129%).

Cały czas rośnie udział aut ze zelektryfikowanymi napędami w całkowitej sprzedaży marki. W 2023 roku hybrydy, hybrydy plug-in oraz bateryjne auta elektryczne stanowiły rekordowe 47% wszystkich sprzedanych samochodów, a było to możliwe dzięki wprowadzeniu na globalne rynki najnowszej, piątej generacji Lexusa RX, który dostępny jest z trzema wariantami napędu hybrydowego, oraz Lexusa RZ, czyli pierwszego zbudowanego od podstaw auta elektrycznego na baterie.

Lexus jest jedną z najszybciej rozwijających się marek premium w Europie. W tym regionie sprzedaż opierała się na SUV-ach i crossoverach, czyli modelach NX (41 367 egz.), RX (20 484 egz.) oraz UX (11 194 egz.).

„Jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym klientom za zaufanie, jakim obdarzają samochody Lexusa. Jako marka nadal będziemy podejmować unikalne inicjatywy, a także skupimy się na promocji i rozwoju bateryjnych aut elektrycznych i dążeniu do osiągnięcia neutralności węglowej. Będziemy szybko dostosowywać się do potrzeb naszych klientów w tych szybko zmieniających się czasach, nieustannie dbając o najwyższą jakość naszych aut, którą tak cenią nasi odbiorcy” – powiedział Takashi Watanabe, prezes Lexus International.

Lexus, jako marka samochodowa, cieszy się silną pozycją na rynku i wyróżnia się wśród innych marek premium dzięki luksusowi, innowacjom technologicznym oraz doskonałemu designowi swoich pojazdów. Lexus Bydgoszcz  świadczy najbardziej profesjonalne usługi zapewniając klientom nie tylko ekskluzywne doznania z jazdy, ale także kompleksowe wsparcie i zadowolenie z zakupu. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu oraz pasji do luksusowej motoryzacji, jesteśmy gotowi sprostać wysokim oczekiwaniom klientów, tworząc trwałe relacje oparte na doskonałym serwisie i indywidualnym podejściu.

UDOSTĘPNIJ

Podobne wpisy